Eskişehir Böcek İlaçlama
Böcek İlaçlama Haşere İle Mücadele
Garantili Güvenli Kokusuz Böcek İlaçlama

İstiklal Mahallesi Reşadiye Esnafı Sokak No:18/A Odunpazarı Eskişehir
bilgi@eskisehirbocekilaclama.com
0549 547 26 87 - 0549 548 26 84

Eskişehir’in geleneksel lezzeti 20 ülkeye ulaşıyor!

7.07.2024 

İhracatta hedef üstü başarı!  

Türkiye’nin yüzyıllık markalarından olan ve geleneksel lezzetini yüzyılı aşkındır koruyan Kemal Kükrer, ihracatını 20 ülkeye çıkardı. Ürünlerinin Türkiye’de olduğu kadar yurtdışında da ilgi gördüğünü söyleyen Ajinomoto İstanbul yetkilileri en fazla ihracat gerçekleştirilen ilk 5 ülke arasında; Almanya, İngiltere, Filistin, Filipinler ve Gabon’un bulunduğu bilgisini verdi.

Türkiye’nin yüzyıllık markalarından biri olan ve yedi yıl önce tamamen Ajinomoto bünyesine katılan Kemal Kükrer, doğduğu Eskişehir’de yıllık 20 bin ton üretim kapasitesine sahip fabrikasında üretimlerine devam ediyor. Eskişehir’in geleneksel lezzeti Kemal Kükrer’i dünyanın dört bir yanındaki ülkelere taşıyan Ajinomoto İstanbul bu yıl itibariyle ihracat yaptıkları ülke sayısını 31’e çıkardı. Bu ülkelerden 20’sine Kemal Kükrer lezzetinin ulaştığını ifade eden Ajinomoto İstanbul yetkilileri, Filistin, Katar, Kuveyt, Kanada, Peru, Japonya, Gabon, Malezya, ABD ve Almanya’ya ihracat gerçekleştirdiklerini ifade ederek şu bilgileri paylaştılar:

“En fazla ihracat gerçekleştirdiğimiz 5 ülke arasında; Almanya, İngiltere, Filistin, Filipinler ve Gabon bulunuyor. Hedefimizde elbette yeni ülkeler de var. Öncelikli olarak güçlü giriş yaptığımız İngiltere pazarı ve Orta Doğu yapılanmamızı kuvvetlendirmek adına Suudi Arabistan, Bahreyn, Oman ve Kuveyt odaklandığımız ülkeler arasında. Afrika bölgesindeki hedef ülkelerimiz arasında Angola da yer alıyor. Bu ülkeler kısa vadedeki hedef pazarlarımızı oluşturuyor.”

“HEDEFİMİZİN ÜZERİNE ÇIKTIK”

Kemal Kükrer ürünlerinin Türkiye’de olduğu kadar yurtdışında da ilgi gördüğünü söyleyen yetkililer açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Kemal Kükrer olarak dünyanın dört bir yanına lezzetlerimizi ulaştırıp tüketicilerimizle her ülkede her noktada buluşmayı önemsiyoruz. Ajinomoto İstanbul olarak hedefimizi 30 ülke olarak açıklamıştık fakat 31 ülkeye yaptığımız ihracatla hedefimizin de üstüne çıktık.  İhracat yaptığımız 31 ülkeden 20’sine Kemal Kükrer lezzetlerini ulaştırıyoruz ve bu ülkeleri önümüzdeki dönemde daha da artıracağız. 2022 yılını 8,8 Milyon TL ve 238 ton ihracat ile kapatmıştık. 2023’te bu rakam 265 ton ihracat ile 12,4 Milyon TL oldu ve 2024 hedefimiz ise bu rakamları ve ulaştığımız ülkelerin sayısını daha da artırmak. Kemal Kükrer markamızın geleneksel lezzetini hemen her ülkeye ulaştırmayı umuyor bunun için tüm kaynaklarımızla hassasiyetle çalışıyoruz.”  

Gönderen: journal
7945 defa okundu 
 


Ekonomi
"gram gram yanıltmaya,standart çözüm..."
Elektrik aboneliği işlemlerinizi oturduğunuz yerden gerçekleştirin
Eskişehir’in yüksek teknoloji merkezi ATAP hızla büyüyor
Evden üretip satana 1.100.000 TL’ye kadar vergi muafiyeti
Doğru klima kullanımı için 9 öneri

 

 
Eskişehir Böcek İlaçlama - 0549 547 26 87